Apartament cochet cu 2 camere in zona Dorobanti

124.900 €

Dorobanți, București

Nr. cam.:
2
Sup. utilă:
35 mp
Etaj:
Parter / 10
Tip prop.:
Bloc de apartamente
  • • Locație exactă

Descriere apartament

True Estate România vă propune spre achiziționare un apartament cu două camere în zona Dorobanți, într-un bloc reabilitat termic și fără risc seismic, situat pe o străduță care oferă liniștea de care aveți nevoie când ajungeți acasă. Apartamentul se află la parterul unui bloc cu 10 etaje, edificat în anul 1976, fără risc seismic, reabilitat termic. Proprietatea se află pe o străduță adiacentă, liniștită, protejată de agitația de cele două artere intens circulate, Căile Dorobanți și Floreasca. Se află la o distanță de câteva minute de mers pe jos față de locuri importante de recreere din zonă, cum ar fi Parcul Circului, Parcul Floreasca sau Parcul Herăstrău. Imobilul se află, totodată, aproape de zonele de business importante, cum ar fi Piața Victoriei sau arealul Floreasca - Barbu Văcărescu, ceea ce îl face ideal pentru cei care caută o locuință în apropriere de locul de muncă. De asemenea, proprietatea are acces rapid către Spitalul Floreasca, Colegiul Național „Ion Luca Caragiale”, dar și alte școli și grădinițe din zonă. Apartamentul are o suprafață utilă de 35 mp, iar compartimentarea se următoarea: - Living, în suprafață de 14.4 mp; - Dormitor, în suprafață de 9 mp; - Bucătărie, în suprafață de 3.0 mp; - Baie cu duș, în suprafață de 3.0 mp; - Vestibul, în suprafață de 4.2 mp; Încălzirea pe timp de iarnă este asigurată de sistemul public de termoficare, iar pe timp de vară, confortul termic este asigurat de unitatea de aer condiționat. În plus, fiind într-o zonă umbrită și la parter, apartamentul oferă un confort termic sporit în timpul verilor înăbușitoare din Capitală. Nu deținem informații legate de Clasa de Performanță Energetică a imobilului. Parcarea se poate face în fața casei momentan, iar în viitor se va putea realiza pe stradă, cu abonament anual la primărie, în valoare de 500 de lei anual. Pentru informații suplimentare si programare vizionare, consultați broker-ul! Adrian Ungureanu +4 . True Estate Romania oferă consultanță financiară gratuită persoanelor fizice care doresc să achiziționeze cu ajutorul unui credit bancar. Vizionarea imobilului se face doar în baza semnării unui acord de vizionare, conform articolelor 2096–2102 din Codul Civil. Pentru o colaborare eficientă și sigură, Agenția True Estate Romania își rezervă dreptul de a selecta potențialii clienți.
Citește mai mult Citește mai puțin
Confort 1 Decomandat Aer condiționat Calorifere Termoficare 1 Parcare Bine întreținut (Bună)

Detalii apartament

ID anunț: XEK70003P Copiat! 275566828 Copiat!
Actualizat în: 19 Mai 2026
Tip tranzacție: De vânzare prin agent
Suprafață utilă totală: 40 mp
Nr. bucătării: 1
Nr. băi: 1
Regim înălțime: S+P+10E

Electrocasnice
Fier de călcat Mașină de spălat Aragaz Cuptor microunde Aspirator
Facilități imobil
Lift Interfon
Utilități
Gaze Curent Canalizare Apă
Internet
Fibră optică Wireless
Amenajare străzi
Asfaltate Betonate Iluminat stradal Mijloace de transport în comun
Comision
Standard

Vecinătăți:

Floreasca, Primăverii, Barbu Văcărescu, Dorobanti Capitale, Piața Romană, Piața Victoriei,

Puncte de interes

Mijloace transport
tram-station
Calea Dorobantilor
Stații tramvai aprox. 229 m
bus-station
Statia Soseaua Stefan cel Mare, linia 135, N119, N123
Stații autobuz aprox. 310 m
metro-station
Metrorex. Stația Ștefan cel Mare (M1)(1989)
Stații metrou aprox. 529 m
trolleybus-station
Statia Calea Dorobantilor; Liniile:79, 86,