Spatii de birouri de inchiriat zona Piata Amzei - Piata Romana

5.355 - 10.962 € / lună
21 € / mp / lună

P-ța Romană, București

Sup. utilă / mp. utili:
522 mp
Tip prop.:
Clădire de birouri
Niv.:
7
  • • Locație aproximativă

Descriere spațiu comercial

Imobilul de birouri oferit spre inchiriere este situat in zona Piata Amzei la numai cateva minute distanta fata de Piata Romana, beneficiind de vizibilitate, trafic pietonal si auto, acces facil catre mijloacele de transport in comun si catre toate punctele de interes ale orasului. Facilitati: Design modern, perfect integrat intr-o zona istorica; 2 lifturi, sistem de supraveghere 24H/24, monitorizare incendii 24H/24, sistem de sprinklere si de stingere a incendiilor cu rezerva de apa proprie; 50 locuri de parcare; Fatade ventilate; Control BMS pentru toate sistemele imobilului: HVAC, electricitate, securitate, prevenire incendii; 2 grupuri sanitare si 2 chicinete / nivel; Sistem de iluminat inteligent cu control zonal; Sistem de aer conditionat inteligent cu control zonal; Contorizare inteligenta, inclusiv pentru fiecare chirias; Posibilitate de partitionare; Terase largi, receptie; Infrastructura pentru incarcare automobile electrice; Generator. La pretul afisat se adauga TVA
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii spațiu comercial

ID anunț: X3RN040UJ Copiat! 251416149 Copiat!
Actualizat în: 13 Mai 2026
Tip tranzacție: De închiriat prin agent
Nume proprietate: Spatii de birouri de inchiriat zona Piata Amzei - Piata Romana
Clasă birouri: A
Regim înălțime: 2S+P+7E
Stadiu construcție: Există

Certificat energetic:

Clasa energetică: A

Vecinătăți:

Piata Amzei, Piata Romana, statia de metrou Piata Romana

Subspații disponibile

21 Euro/mp/luna+TVA Mentenanta: 4.5 €/ mp/ luna+TVA 150 €/ loc parcare/ luna+TVA

Chirie / u.m. / lună:
21.00 EUR/mp (total: 10962 EUR/lună) + alte cheltuieli
Suprafață disponibilă:
522
Disponibilitate spațiu:
imediat
Suprafața minimă divizabilă:
522 mp
Etaj:
Etaj 5 / 7
Posibilitate parcare:
Da

Chirie / u.m. / lună:
21.00 EUR/mp (total: 5355 EUR/lună) + alte cheltuieli
Suprafață disponibilă:
255
Disponibilitate spațiu:
01.07.2026
Suprafața minimă divizabilă:
255 mp
Etaj:
Etaj 5 / 7
Posibilitate parcare:
Da

Puncte de interes

Mijloace transport
bus-station
Piata Lahovari
Stații autobuz aprox. 187 m
trolleybus-station
Statia Calea Dorobantilor; Liniile:79, 86,
Stații troleibuz aprox. 201 m
metro-station
Statia Metrou Piata Romana(M2)Metrorex
Stații metrou aprox. 313 m
tram-station
Teatrul Metropolis
Stații tramvai aprox. 523 m
Școală
school
Lexis scoli de limbi straine
Școli aprox. 45 m
school
Colegiul Economic Virgil Madgearu
Școli aprox. 65 m
kindergarten
Ioanid
Gradinițe aprox. 191 m
university
ASE - Cibernetica
Universități aprox. 246 m
Recreere
supermarket
Bacania Coco
Supermarket aprox. 226 m
park
Parcul "Ioanid"
Parcuri aprox. 261 m
public-square
Piața Romană
Piețe publice aprox. 387 m
mall
"METROPLIS CENTER"
Mall aprox. 750 m

Istoricul prețurilor

Acces la informații premium după autentificare
Login Gratuit

Proprietăți similare

Birou, de 544 mp, în Universitate
9.873 € / lună
București, Universitate
544 mp utili
Clădire de birouri
9E
Birou, 75 mp în Romană
9.897 € / lună
București, Romană
75 mp utili
Clădire de birouri
P+8E
Birou, 520 mp în Romană
10.400 € / lună
București, Romană
520 mp utili
Clădire de birouri
5E

Detalii de contact

REGATTA

Mihaela Oprea Manager departament birouri

REGATTA
PRO