Vânzare, parcele teren intravilan Valea Avrigului – 586 și 500 m

21.000 €
35.84 € / mp

Avrig, Județul Sibiu

Sup. teren:
586 mp
Tip:
Construcții
  • • Locație exactă

Descriere teren

🏞 GDN Alfa Estates Sibiu vă oferă spre vânzare un teren intravilan arabil cu potențial excelent, situat în Valea Avrigului – zonă turistică în plină dezvoltare, ideală pentru construirea unei cabane, a unei case de vacanță sau pentru o investiție cu randament foarte bun Terenul se află într-un cadru natural spectaculos, înconjurat de liniște, aer curat și peisaje montane, oferind intimitate și acces rapid către principalele atracții turistice din zonă. Este o oportunitate rară pentru cei care caută un loc retras, dar ușor accesibil, perfect pentru relaxare sau dezvoltare în regim turistic. ✔️ Caracteristici principale • Suprafață: 586 mp • Categorie: intravilan arabil (conform cadastrului) • Deschidere: 22 ml • Lungime: 26 ml • Formă regulată, teren plan – ideal pentru construcție • Acces auto facil pe drum pietruit • Curent electric disponibil la teren • Zonă liniștită, aproape de natură, cu priveliști frumoase 🌲 Avantaje • Cadru natural superb, perfect pentru cabană sau casă de vacanță • Zonă turistică în dezvoltare, cu potențial ridicat de investiție • Intimitate, aer curat și acces rapid către trasee, pădure și puncte de interes ➕ Parcela suplimentară disponibilă Pe lângă terenul de 586 mp, este disponibilă și o parcelă de 500 mp, aflată în stadiul de aprobare a dezmembrării. Actele sunt în curs de derulare, oferind flexibilitate pentru extinderea suprafeței sau pentru o investiție suplimentară.
Citește mai mult Citește mai puțin