Teren intravilan 1100 mp pe malul Cernei ,Băile Herculane | Investitie

74.500 €
67.73 € / mp

Băile Herculane, Județul Caraș Severin

Sup. teren:
1.100 mp
Tip:
Construcții
  • • Exclusivitate
  • • Locație exactă

Descriere teren

RE/MAX IMPERIA va propune spre vânzare cu comision 0% un teren intravilan cu o suprafață de 1100 mp, situat într-una dintre cele mai atractive și dinamice zone din Băile Herculane, chiar pe malul râului Cerna, cu deschidere la strada principală. Proprietatea beneficiază de o poziționare excelentă, într-o zonă aflată în plină dezvoltare turistică și investițională, unde proiectele moderne și interesul pentru turismul premium sunt într-o continuă creștere. Terenul este împrejmuit, curățat și pregătit pentru construcție, iar infrastructura utilităților reprezintă un avantaj important: curentul electric se află la aproximativ 12 metri de proprietate, iar rețeaua de apă a orașului este poziționată chiar în fața terenului. Un plus major al proprietății îl reprezintă lucrările de amenajare deja realizate, constând într-un zid de rezistență construit în trepte, investiție ce s-a ridicat la aproximativ 40.000 euro, oferind atât stabilitate terenului, cât și posibilitatea dezvoltării unui proiect modern și spectaculos. Datorită amplasării excepționale și potențialului ridicat al zonei, terenul este ideal pentru dezvoltarea unor cabane premium, pensiune boutique, apartamente în regim hotelier, centru SPA, restaurant cu terasă panoramică sau alte concepte turistice dedicate relaxării și experiențelor exclusiviste în natură. O proprietate cu potențial real de dezvoltare, într-o stațiune cu tradiție și viitor. Pentru mai multe informatii sau programarea unei vizionari contcactati-ne cu incredere!!