TEREN PRETABIL RETAIL PARC 52.000 MP | DN1B CENTURA NORD PLOIEȘTI

5.200.000 €
100 € / mp

Blejoi, Județul Prahova

Sup. teren:
52.000 mp
Tip:
Construcții
  • • Locație aproximativă
  • • Vizionare prin apel video

Descriere teren

ferim spre vânzare teren în suprafață de 52.000 m² (5,2 ha), amplasat pe DN1B — Centura Nord Ploiești, în zona Blejoi, la 1 km de Ploiești Shopping City — cel mai activ pol de retail din județul Prahova. Caracteristici teren: Suprafață totală: 52.000 m² Deschidere la DN1B Centura Nord: 130 m Adâncime lot: 400 m Formă regulată, teren plan, fără obstacole Preț: 100 € / m² (5.200.000 € total) Amplasament și acces: Vizibilitate și acces direct la DN1B — Centura Nord Ploiești, unul dintre cele mai circulate axe rutiere din județul Prahova, cu flux continuu de trafic auto și comercial. Poziționare strategică la nodul DN1 / DN1B, intersecție majoră ce conectează Ploieștiul cu Buzău, Brașov și București. Retail în proximitate (sub 2 km): Ploiești Shopping City · Leroy Merlin · Dedeman · Brico Dépôt · Decathlon · METRO Ploiești Potențial retail: Retail park / parc de retail Strip mall cu ancore alimentare sau DIY Showroom auto Drive-through & food court Big-box sau proiect mixt retail-logistic
Citește mai mult Citește mai puțin
Electricitate Apă Gaz Canalizare

Detalii teren

ID anunț: XFAT1304V Copiat! 275570074 Copiat!
Actualizat în: 21 Mai 2026
Tip tranzacție: De vânzare prin agent
Clasificare teren: Extravilan
Front stradal: 130.0 m
Nr. fronturi stradale: 1
Modalitate de plată: Cash sau Credit

Utilități

Amenajare străzi
Iluminat stradal Mijloace de transport în comun Asfaltate

Hanul Dacilor
Restaurant aprox. 1456 m

Proprietăți similare

Teren Construcții extravilan de 500000 mp, în Păulești
5.000.000 €
Județul Prahova, Păulești
500.000 mp teren
Construcții

Detalii de contact

GOLDEN BUZZ

Alex David Broker

GOLDEN BUZZ
PRO