Oportunitate teren dezvoltare imobiliara in centrul Brasovului

1.599.000 €
500.94 € / mp

Blumăna, Brașov

Sup. teren:
3.192 mp
Tip:
Construcții
  • • Comision 0%
  • • Exclusivitate
  • • Locație exactă

Descriere teren

Teren intravilan in suprafata de 3192mp, cu front stradal de 25ml Proprietatea se vinde integral, cu cele 2 constructii: Casa renovata integral in anul 2020 + Casa demolabila/renovabila. Confrom PUZ pe teren se pot construi locuinte colective cu regim de inaltime P+2 ; CUT = 2,5 ; POT=50%
Citește mai mult Citește mai puțin
Electricitate Apă Gaz Canalizare

Detalii teren

ID anunț: XGKM03000 Copiat! 275536564 Copiat!
Actualizat în: 11 Mai 2026
Clasificare teren: Intravilan
Front stradal: 25 m
Nr. fronturi stradale: 1
P.O.T.: 50%
C.U.T.: 2.5
Sursa coef. urbanistici: P.U.Z.
Vizionare cu programare: Da

Utilități

Destinație
Rezidențial Comercial
Amenajare străzi
Asfaltate Iluminat stradal Mijloace de transport în comun
Alte caracteristici
Oportunitate de investiție Construcție demolabilă La șosea Acces auto Teren împrejmuit
Comision
0%

Vecinătăți:

Spitalul de copii, str Nicopole

Puncte de interes

Mijloace transport
bus-station
Nicopole
Stații autobuz aprox. 32 m
bus-station
Statia "Nicopole", linia 41
Stații autobuz aprox. 36 m
bus-station
Statia "Morii", linia 41
Stații autobuz aprox. 213 m
train-station
Gara Bartolomeu
Stații tren aprox. 1125 m
Școală
kindergarten
Gradinita cu program normal nr. 4 (fosta nr. 15)
Gradinițe aprox. 149 m
school
Colegiul de Arhitectura
Școli aprox. 201 m
kindergarten
Gradinita cu program normal nr. 3A (fosta nr. 7)
Gradinițe aprox. 367 m
university