1

Teren construibil imediat intr-o zona excelenta a cartierului Marasti!

285.000 €
474.21 € / mp

Mărăști, Cluj-Napoca

Sup. teren:
601 mp
Tip:
Construcții
  • • Comision 0%
  • • Locație exactă

Descriere teren

Proprietate in Reprezentare Exclusiva | Comision 0% pentru cumparator! Win Imobiliare va propune spre vanzare o parcela de teren cu o pozitionare excelenta, situata intr-o zona predominant de case, pe o artera retrasa si ferita de zgomotul arterei principale, dar excelent conectata la punctele de interes majore. Strada Cosasilor este recunoscuta ca fiind una dintre cele mai cautate si apreciate strazi din cartier. Caracteristici principale ale terenului: Suprafata: 601 mp, cu o topografie perfect dreapta, ideala pentru constructie. Front stradal: 10,5 m Utilitati complete la parcela: apa, curent, gaz si canalizare. Indici urbanistici: UTR: Lip (Locuinte individuale si colective mici) POT maxim: 35% CUT maxim: 0,9 Regim de inaltime maxim (12m): (S)+P+1+M, (S)+P+1+R, D+P+M, D+P+R *Pe teren se afla o constructie veche demolabila. Potential si oportunitate: Terenul ofera o flexibilitate excelenta din punct de vedere investitional, pretandu-se perfect pentru: Constructia unei case individuale (proiectul propus poate fi vizualizat in galeria foto). Constructia unei locuinte semicolective (casa cu 2 unitati locative / duplex). Localizare si puncte de interes in proximitate: Pozitionarea este ideala pentru o familie care isi doreste confort urban intr-o zona linistita: Cumparaturi: Kaufland, Lidl si Mega Image la doar cateva minute distanta. Educatie: In apropiere de Scoala Gimnaziala "Ion Agarbiceanu". Shopping: La aproximativ 4 minute de viitorul Mall Rivus. Conectivitate: Statii de autobuz in imediata apropiere si acces rapid spre Piata 1 Mai. Aceasta proprietate reprezinta alegerea ideala atat pentru o familie care doreste sa isi construiasca casa de vis, cat si pentru un investitor care cauta un randament sigur intr-o zona premium. Pentru detalii complete sau pentru a programa o vizionare, contactati-ne chiar acum! Garantam castigul reciproc. [ID PROPRIETATE: P13130]