3

Vand sau schimb cu apartament Bucuresti

82.000 €
67.94 € / mp

Domnești, Județul Ilfov

Sup. teren:
1.207 mp
Tip:
Construcții
  • • Comision 0%
  • • Locație aproximativă

Descriere teren

Teren potrivit pentru următorul tău proiect individual sau pentru investiție, în centrul Domneștiului. Această proprietate, situată în centrul localității, este pretabilă pentru construcția unei case, a unui duplex sau chiar a unui proiect rezidențial de dimensiuni medii. Terenul beneficiază de certificat de urbanism actualizat, în care POT-ul este de 40%, iar CUT-ul de 1,4 ACD/mp, oferindu-ți posibilitatea de a valorifica la maximum suprafața disponibilă. Suprafața totală este de 1207 mp, cu un front stradal de 16 m, oferind acces direct dintr-o stradă asfaltată. În plus, strada pe care este amplasat terenul se află în curs de asfaltare, un detaliu important care contribuie la creșterea valorii în timp. Laturile terenului măsoară 79 m, atât pe stânga, cât și pe dreapta, ceea ce îți oferă spațiu generos pentru construcție, curte și eventuale anexe. Toate utilitățile sunt la limita proprietății (apă, gaz, canalizare), iar în plus terenul dispune și de puț forat, un avantaj real pentru orice proiect rezidențial. Poziționarea centrală aduce un plus major: la doar 6 minute de mers pe jos se află stațiile STB 422 și 423, cu legătură directă către București. În apropiere regăsești magazine, școli și puncte de interes local. Un teren care îți oferă echilibrul perfect între poziționare, utilități și potențial de dezvoltare. Am încercat să îți ofer o imagine cât mai clară asupra proprietății, însă cel mai bine se vede în realitate.