Teren ideal dezvoltare imobiliară în Măgurele strada Atmosferei

440.000 €
58.15 € / mp

Măgurele, Județul Ilfov

Sup. teren:
7.567 mp
Tip:
Construcții
  • • Locație aproximativă

Descriere teren

La 10 minute de București, lângă Institutul National de studiere a Atmosferei, chiar pe strada Atmosferei, cu un front stradal de peste 35ml avem un teren compact, intravilan construibil, perfect pentru a dezvolta un ansamblu rezidențial conform normelor de urbanism existente. Avem toate utilitățile prezente (apă curentă, canalizare, curent, gaz și internet), accesul din București este extrem de ușor, localitatea Măgurele fiind practic o extindere a zonei de sud a capitalei. Zona este recent branșată la utilități și cunoaște o dezvoltare accelerată, sunt câteva proiecte rezidențiale în proximitate, unele finalizate, altele în derulare. În prezent terenul este propus pentru dezmenbrarea în parcele, prețul per metru pătrat la parcelă fiind evident mai mare recomandăm celor interesați de a dezvolta un proiect rezidențial într-o zonă bună cu utilități prezente să ne contacteze. Pentru mai multe detalii și programarea de vizionări vă rugăm sunați, Daniel, Apulum94.
Citește mai mult Citește mai puțin
Electricitate Apă Gaz Canalizare

Detalii teren

ID anunț: X3HJ131BE Copiat! 275538286 Copiat!
Actualizat în: 16 Mai 2026
Tip tranzacție: De vânzare prin agent
Clasificare teren: Intravilan
Front stradal: 37.0 m
Nr. fronturi stradale: 2
Modalitate de plată: Cash sau Credit

Utilități

Amenajare străzi
Iluminat stradal Mijloace de transport în comun Asfaltate
Alte caracteristici
Acces auto
Comision
standard

Vecinătăți:

Institutul Național de studiere a atmosferei, utilitati, strada Calugareni