1

Teren intravilan 10013 mp Pielești DN65

180.000 €
17.98 € / mp

Pielești, Județul Dolj

Sup. teren:
10.013 mp
Tip:
Construcții
  • • Locație aproximativă

Descriere teren

GDN Elite Imobiliare Craiova vă oferă oportunitatea achiziționării unui teren intravilan cu suprafața de 10013mp situat pe raza administrativă a comunei Pielești, jud. Dolj, în proximitatea drumului național DN65 care face legătura dintre Craiova și București. Terenul are o deschidere de 34,34m și o lungime de 291,58m și are ca destinație atât construcții rezidențiale (POT - 35%; CUT - 0,7), cât și instituții publice (POT - 60%; CUT - 1,2), ceea ce permite utilizarea sa în scopuri multiple. Poziția și potențialul terenului permit achiziționarea atât ca investiție în scop speculativ imobiliar, cât și valorificarea pe zona de business, respectiv amplasarea unui câmp de panouri solare, construcția de depozite, hale sau alte spații comerciale de tip reprezentanță auto, etc. Nu în ultimul rând, conform certificatului de urbanism, se pot construi și locuințe conform POT și CUT anterior menționate. Pentru detalii suplimentare, vă recomandăm să vă programați pentru o vizionare!
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

ID anunț: XC0D1305Q Copiat! 258057271 Copiat!
Actualizat în: 08 Aprilie 2026