Oportunitate teren pentru dezvoltare imobiliara

7.490.000 €
217.73 € / mp

Râșnov, Județul Brașov

Sup. teren:
34.400 mp
Tip:
Construcții
  • • Comision 0%
  • • Exclusivitate
  • • Locație exactă

Descriere teren

Vindem teren intravilan cu front 200ml la DN73 si sens giratoriu pentru acces in cartier. Detinem PUZ valabil pentru construirea a 9 blocuri cu regimuri de inaltime de la S+P+3E+R la S+P+5E+R si un hotel cu regim de inaltime de S+P+3E+R. Conform CU terenul are un POT de 30% si un CUT de 2.
Citește mai mult Citește mai puțin
Electricitate Apă Canalizare

Detalii teren

ID anunț: XGKM03001 Copiat! 275542576 Copiat!
Actualizat în: 21 Mai 2026
Tip tranzacție: De vânzare prin agent
Clasificare teren: Intravilan
Front stradal: 200 m
Nr. fronturi stradale: 1
P.O.T.: 30%
C.U.T.: 2
Sursa coef. urbanistici: P.U.Z.
Regim înălțime: 24 m
Modalitate de plată: Cash sau Credit

Utilități

Destinație
Rezidențial Comercial De vacanță
Utilități
Utilități în zonă
Amenajare străzi
Asfaltate Iluminat stradal Mijloace de transport în comun
Alte caracteristici
Oportunitate de investiție La șosea Acces auto
Comision
0%

Puncte de interes

Mijloace transport
bus-station
Cristian
Stații autobuz aprox. 1507 m
bus-station
Rasnov
Stații autobuz aprox. 1569 m
Școală
school
Liceul Tehnologic Rasnov
Școli aprox. 1671 m
school
Scoala Generala Nr.2
Școli aprox. 1679 m
Recreere
sports-ground
Teren de fotbal acoperit SANSPORT
Terenuri sport aprox. 512 m
park
Parc
Parcuri aprox. 573 m
supermarket
Billa
Supermarket aprox. 883 m
restaurant
Moak Caffe
Restaurant aprox. 1688 m

Proprietăți similare

Teren Construcții intravilan de 348523 mp, în Poiana Brașov