Vanzare TEREN zona Expozitiei - Romexpo - Poligrafiei .

10.285.000 €
1,694.40 € / mp

P-ta Presei Libere, București

Sup. teren:
6.070 mp
Tip:
Construcții
  • • Locație aproximativă

Descriere teren

Vanzare Teren zona EXPOZITIEI - ROMEXPO - POLIGRAFIEI . EXCLUSIVITATE NOVA va propune spre vanzare un teren de EXCEPTIE amplasat in imediata apropiere a terenului pe care urmeaza a fi dezvoltat proiectul imobiliar ROMEXPO Pe terenul in suprafata de 46 hectare urmeaza sa se construiasca cel mai mare proiect imobiliar din Romania, dezvoltat de omul de afaceri Iulian Dascalu si Camera de Comert : "MEGA proiectul imobiliar ROMEXPO" Investitia ar include : - un centru de conferinte si congrese, - 14 turnuri de birouri, - Muzeul de Istorie Monetara, - cel mai mare oceanariu din tara si - un hotel de cinci stele. Terenul propus spre vanzare are o suprafata de 6070 MP . CUT 4,5 POT 70% - regim CB3 In plina dezvoltare, zona Poligrafiei – Expoziției se transformă treptat în noul pol de afaceri al Bucureștiului. Apariția clădirilor de birouri a condus la creșterea interesului investitorilor , zona devenind o adevărată atracție pentru dezvoltatorii imobiliari..
Citește mai mult Citește mai puțin
Electricitate Gaz Canalizare

Detalii teren

ID anunț: XAKC1301R Copiat! 275553760 Copiat!
Actualizat în: 18 Mai 2026
Tip tranzacție: De vânzare prin agent
Clasificare teren: Intravilan
Front stradal: 100 m
Nr. fronturi stradale: 1
P.O.T.: 70%
C.U.T.: 4.5
Sursa coef. urbanistici: Certificat Urbanism
Lățime drum acces: 100 m
Modalitate de plată: Cash sau Credit

Utilități

Destinație
Rezidențial Birouri Comercial
Alte caracteristici