2

Teren intravilan 16 ha, tangent DR4, acces dublu la asfalt

7.700.000 €
48.13 € / ha

Tamași, Județul Ilfov

Sup. teren:
16 mp
Tip:
Construcții
  • • Exclusivitate
  • • Locație exactă

Descriere teren

Teren intravilan 16 ha – Tamasi / Otopeni – acces dublu la asfalt, poziție strategică lângă viitorul DR4 (“Nord Expres”) Suprafață: 160.000 mp (16 hectare) Deschidere: 500 m x 320 m, cu două laturi la drum asfaltat Acces: din Tamasi și din DN1 / Otopeni Categoria: Intravilan Terenul este amplasat într-o zonă în plină dezvoltare, cu acces rapid către București și Aeroportul Otopeni. În imediata apropiere este planificat Drumul Radial 4 (DR4 – “Nord Expres”), care va lega localitatea Tămăși de Piața Presei Libere, asigurând o conectivitate excelentă și un potențial major de dezvoltare. Ideal pentru: dezvoltare cartier rezidențial (case, vile, ansamblu de locuințe) centru comercial / retail park spații logistice / birouri investiție pe termen mediu-lung, în zona cu cea mai mare dinamică imobiliară din nordul Capitalei Avantaje: teren intravilan, cu acces direct la drum asfaltat poziție strategică între DN1 și viitorul DR4 zonă în plină expansiune urbană
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

ID anunț: XFRU03004 Copiat! 272477290 Copiat!
Actualizat în: 17 Mai 2026
Tip tranzacție: De vânzare prin agent
Clasificare teren: Intravilan
Front stradal: 500 m
Nr. fronturi stradale: 2
Lățime drum acces: 8 m

Teren sportiv
Terenuri sport aprox. 1012 m
park
Pădurea Corbeanca
Parcuri aprox. 1525 m
park
Pădurea Tămași
Parcuri aprox. 1770 m

Proprietăți similare

Teren Construcții intravilan de 55000 mp, în Sud-Est