TEREN INTRAVILAN STEFANESTI - PCT ZAVOI - ARGES

49.610 €
19.49 € / mp

Zăvoi, Județul Argeș

Sup. teren:
2.546 mp
Tip:
Construcții
  • • Comision 0%
  • • Locație aproximativă

Descriere teren

Direct proprietar persoana juridica vand impreuna urmatoarele: teren intravilan in suprafata de 1.519 mp, intravilan, categorie de folosinta arabil; teren intravilan in suprafata de 1.027 mp, intravilan, categoria de folosinta drum; Proprietate situata in orasul Stefanesti, sat Valea Mare, punct Zavoi, la cca. 2 km de municipiul Pitesti, in zona mediana, rezidentiala de case/vile si terenuri libere. Terenul de 1.519 mp are forma trapezoidala, morfologie normala, deschidere de 66,80 ml la drum de acces. Terenul de 1.027 mp este rezultat in urma dezmembrarii unui lot mai mare in suprafata de 4.441 mp, cf.acte, 4.550 mp, cf. masuratori, folosit ca drum ce deserveste mai multe loturi de teren rezultate in urma dezmembrarii. Drumul de acces este pietruit, are forma trapezoidala, morfologie normala, neimprejmuit, neintarusat, deschidere de 7,70 ml la drum comunal. Accesul la terenul de 1027 mp (drum acces) se face din DN7 Pitesti Bucuresti, printr-un drum comunal, asfaltat, cu circulatie redusa, cu deschidere de 7.70 m si lungime de circa 150 m. Accesul la terenul de 1.519 mp se face din drum de acces cu nr.cad.1268/4. Utilitati: energie electrica, apa, gaze, canalizare la strada principala Valea Mare Zavoi, cca.150 ml de proprietatea evaluata. Conform certificat de urbanism nr 99/15.06.2022 terenul de 1.519 mpse incadreaza in subzona L1 constructii de locuinte individuale POT=35%, CUT=1.5.
Citește mai mult Citește mai puțin